קארסט – Rg

קארסט

מתוך Rg

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

היווצורת מערת קארסט

טיפ וטיפונת הצטופפו בענן גדול וכבד. כשטסו מעל הים התיכון הצטרפו לענן עוד טיפות וטיפים גדולים ושמנמנים. טיפ וטיפונת פלסו להם דרך אל קצה הענן וכשהגיעו אל מעל הגליל...הופ! קפצו מן הענן לאויר הפתוח. טיפ וטיפונת צנחו וצנחו, ולפתע הרגישו מכה חזקה והנה מצאו את עצמם על פני סלע גדול. טיפ וטיפונת זחלו וגלשו יחד עם קרובי משפחה אחרים על פני הסלע, עד שמצאו סדק. אל הסדק הם החליטו להציץ, ונכנסו פנימה. ארוך ואפל היה הסדק, וטיפ וטיפונת גלשו במורד. כל אחד מהם אסף בדרכו מן הענן אל הארץ חומרים נוספים שפגש באויר. יחד עם החומרים האלו הפכו המים של טיפ וטיפונת לחומצה. החומצה הזאת היא חומצה שיכולה להמיס את הסלע.

טיפ וטיפונת התנקזו יחד עם טיפות רבות אחרות, בתוך הסדק הצר, וחרבות שהגיעו כבר קודם, ספרו להם שהיו כאן הרבה טיפות לפניהם, שהגיעו באותה דרך. הטיפות האלו חלחלו גם הן בסדקים, והן המיסו והרחיבו את הסדקים עם החומצה שבתוכן. טיפ וטיפונת התפעלו מן הסיפור שסיפרו להן החברות שבדרך, במיוחד כשהבטיחו להם שעוד מעט יגיעו לחלל גדול שיצרו אחיותיהן, שנקרא מערה. החברות גם ספרו שהמערה שלמטה נוצרה בעזרתן של עוד המון טיפות, שהמיסו את הסלע. הן לחשו לטיפ וטיפונת בשקט בשקט, שהתהליך הזה נקרא (שששש...) קארסט!

הם המשיכו לגלוש במורד הסדק, עד שלפתע הרגישו שהגיעו לחלל גדול ורחב. הם עזבו את הסדק הצר, וגלשו לאורך עמודון שהשתלשל מן התקרה של המערה. כשהגיעו טיפ וטיפונת לקצה העמודון נשב עליהם משב אויר, שסלק עימו את המים שהיו בטיפה שלהם. מה שנשאר שם היה הגיר שטיפ וטיפונת המיסו בדרכם למערה, וסחבו איתם בתוך הטיפה. טיפ וטיפונת נותרו תלויים על העמודון, שנקרא נטיף. נוכל לראות אותם שוכנים עד היום בתוך חללי מערות.

זקוק לעריכה

כלים אישיים

sl
דומיין בעברית  דומיין  דומין  תוכנה לניהול  קשרי לקוחות  CRM, ניהול קשרי לקוחות  דומין בעברית  פורומים  ספרדית  גיבוי